تماشا کردن مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه

تماشا کردن: مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه مستند بلا نسبت شما مهدی بوستانی مستندساز جشنواره فیلم کوتاه سما جشنواره جهانی فجر

گت بلاگز خوزستان ابلاغ سند راهبردی حمایت از ایثارگران

مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری از ابلاغ سند راهبردی حمایت از ایثارگران به وسیله رییس جمهور خبر داد.

ابلاغ سند راهبردی حمایت از ایثارگران

ه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ حجت الاسلام پرویز ولی زاده، مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه احترام به خانواده شهدا احترام در برابر خداوند هست، تصریح کرد: مدیران مراقب باشند که نکند مادر، همسر یا فرزند شهید پشت درب بنشینند و به آن ها پیگیری نشود.

عبارات مهم : فرهنگ
وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) بعد از آخر جنگ در پیامی دغدغه خود را پیگیری به ایثارگران و شهدا عنوان کردند.

ولی زاده با اشاره به نامه امام علی(ع) خطاب به مالک اشتر، خاطرنشان کرد: امام در این نامه بر توجه خاص به معیشت ایثارگران تأکید کردند و راجع به منزلت ایثارگران فرمودند که هنگامی که جهادگر در منزل خود نیت جبهه می کند و کسی از نیت او خبر ندارد، بخاطر همین نیت خدا آتش جهنم را جهت هر لحظه بر او حرام می کند؛ همین حهادگری که نیت جبهه و جهاد کرده، هنگامی که لباس رزم بپوشد، خدا در مقابلش بهشت را به او وعده می دهد.

مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری با طرح این پرسش که خداوند آیا انسان را خلق کرد؟ اذعان داشت: نشانه از آفرینش رساندن انسان به کمال است تا انسان مختار، با اراده، فکر و اندیشه به عالی ترین مقام انسانی نائل شود.

وی با اشاره به جایگاه شهدا در میان خلیفه الله، بیان کرد: امام علی(ع) می فرمایند هنگامی که جهادگر به شهادت می رسد خدا جانشین شهید در منزل او می شود؛ بی احترامی به منزل و خانواده شهید باید توجه کرد که خداوند در آن منزل قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به این که دولت تدبیر و امید شهدا و ایثارگران را باور دارد، بیان داشت: اعتقاد دولت بنا به فرمایشات امام که دغدغه خود را معیشت ایثاگران دانست، باور ایثارگران و شهدا هست؛ بعد از رهبرمعظم انقلاب مدیر جمهوری که تمام دوران جنگ را در جبهه بوده نخست آیت الله هاشمی رفسنجانی و دیگری آقای روحانی است.

حجت الاسلام پرویز ولی زاده با اشاره به این که مدیر جمهور از جنس ایثارگران است و ده ها نفر در دامن او به شهادت رسیدند بنابراین شهدا و ایثارگران را باور دارد، خاطرنشان کرد: نخستین اقدام مدیر جمهور ابلاغ قانون جامع خدمات ایثارگران بود؛ دومین اقدام دولت در بخش ایثارگران، ابلاغ سند راهبردی به ستاد کل نیروهای مسلح به دستور مدیر جمهور است.

مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری افزود: سومین اقدام دولت در بحث ایثار و ایثارگران، راه اندازی دبیرخانه شورای فرهنگ ترویج ایثار و شهادت بود؛ رهبری مساله ترویج فرهنگ و ایثار را هر لحظه مورد تأکید قرار می دهند و در کشور این فرهنگ باید نهادینه شود و دولت تلاش کرد که آن را نهادینه کند.

انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: فرهنگ | خداوند | خانواده | ایثارگران | ریاست جمهوری | ابلغ سند راهبردی | جمایت از ایثارگران | مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog