تماشا کردن مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه

تماشا کردن: مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه مستند بلا نسبت شما مهدی بوستانی مستندساز جشنواره فیلم کوتاه سما جشنواره جهانی فجر

گت بلاگز فرهنگی هنری دوره مدیریت ایوبی به سینما لطمه زد ، علت بیکاری تهیه‌کننده سینما

سیروس تسلیمی با انتقاد از سینمای کشور گفت: سینمای ما مختص گروه خاصی شده است و سلیقه‌ای برخورد می‌شود در صورتی که مدیریت باید از سینمای آشنایی کافی داشته باش

دوره مدیریت ایوبی به سینما لطمه زد ، علت بیکاری تهیه‌کننده سینما

سیروس تسلیمی، سینماگر پیشکسوت، در گفت و گو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص علت عدم فعالیتش در سینما گفت: به کاری مشغول نیستم چون سینما مختص گروه خاصی شده است است که فقط آن ها می توانند کار کنند و بقیه افراد دوران مشکل را می گذرانند.
وی ادامه داد: سینما به سمتی سوق پیدا کرده است که جایی جهت افراد جدی، که خواهان پیشرفت سینما هستند، وجود ندارد.

عبارات مهم : سینما

تسلیمی در خصوص علاقه اش به فیلمسازی عنوان کرد: اگر زمینه فراهم شود، حتما فیلم خواهم ساخت.
وی در خصوص تلاش هایی که خودش جهت فیلمسازی می کند، گفت: من باید جهت فیلمسازی به کار دعوت شوم و خودم نمی توانم کاری انجام دهم، به هر حال من امید دارم که تا چند ماه دیگه شرایط بهتر شود.
تسلیمی گفت: سینمای ما سینمای شتر، گاو، پلنگ است و ترکیبی شده است از افرادی که حرف های زیاد می زنند، من خودم دیگر حوصله چانه زنی ندارم.
وی گفت: اگر به افراد قدیمی سینما نگاه کنیم می بینیم کسی باقی نمانده است و همه به دنبال سینمای خاص می گردند.
تسلیمی در خصوص پیشنهادهای کاری اش گفت: اغلب فیلم نامه هایی که جهت من می آورند پیش پا افتاده و ضعیف هستند، ولی حتما اگر بتوانم در بخش شخصی فیلم خواهم ساخت.
این کارگردان گفت: آقای حیدریان که رییس شرکت سینمایی است چندی پیش به من گفت زمانی که ما سینما را شروع کردیم سی و پنج نفر بودیم.
وی در ادامه در خصوص دوره سه ساله کار آقای ایوبی اظهار داشت: در آن دوره به سینمای ما لطمه وارد شد، چون ایشان از سینما آشنایی کافی نداشتند.
تسلیمی در خصوص مسئله سینمای کشور عزیزمان ایران گفت: در حقیقت مسئله این جا است که سینمای ما فاقد کمپانی هست، سلیقه ای برخورد می شود و زیاد مربوط به مدیریت هست؛ زمانی که مدیریت از سینما آشنایی کافی داشته باشد، جریان پوپولیستی ایجاد می شود و کسانی که در این حرفه بلد هستند و حرفی جهت گفتن دارند کار خواهند کرد، ولی من به دوره آقای حیدریان امید دارم.
وی در خصوص موضوعاتی که دوست دارد راجع به آن ها فیلم بسازد، گفت: دوست دارم موضوعاتی را بسازم که مملکت را رشد دهد، ما امروز بر خلاف گذشته صاحب یک شهر مدرن هستیم که دیده نمی شود و در حالی که باید در فیلم ها قشنگی های شهر را هم نشان دهیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سینما | سینمای | مدیریت | سینمایی | سیروس تسلیمی | فیلمسازی | سینما | مشکل سینمای ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog