تماشا کردن مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه

تماشا کردن: مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه مستند بلا نسبت شما مهدی بوستانی مستندساز جشنواره فیلم کوتاه سما جشنواره جهانی فجر

گت بلاگز وب‌گردی اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه اس

حاتمی یزدی بانک مرکزی را مسئول مهم نظارت بر نهادهای مالی در کشور دانست و تاکید کرد: بانک مرکزی بعضا با موسسات مالی روبرو است که توان مقابله با تخلفات آنها ر

اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه اس

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، حاتمی یزد کارشناس پولی و بانکی با حضور در برنامه تیترامشب و با خط کشی میان بانک ها و موسسات مالی گفت: اوضاع بانکها همانند موسسات مالی و اعتباری نیست، بانکها در حال حاضر با هیچ بحران مالی مواجه نیستند لیکن همه آنها اعتباراتی را نزد بانک مرکزی سپرده کرده اند ولی پرسش این است که چطور موسسات مالی و اعتباری توانسته اند بعضا بدون مجوز از بانک مرکزی رشد قارچ گونه ای در کشور داشته باشند؟

او افزود: مردم آگاهی کمی نسبت به پرسشها مالی دارند و امیدوارم از این بحران کنونی در مورد موسسات مالی متضرر درس برگیرند، مردم بهتر است در مورد پرسشها مالی حداقل اطلاعات را کسب کنند لیکن روزانه به عناوین متفاوت با آن سروکار دارند.

او با ارائه پیشنهادی راجع به آشنایی افراد با عملکرد بانکی در دوران تحصیل، علت مهم ضرر سپرده گذاران در ورشکستگی اخیر موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز گفت: آگاهی کم در کنار طمع ورزی عامل مهم این ضرر مالی بود، اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه است.

اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه اس

حاتمی یزدی بانک مرکزی را مسئول مهم نظارت بر نهادهای مالی در کشور دانست و تاکید کرد: بانک مرکزی بعضا با موسسات مالی روبرو است که توان مقابله با تخلفات آنها را ندارد از جمله موسسه قوامین و نیز میزان، بانک مرکزی نمی تواند در برابر نیروهای انتظامی و قوه قضائیه بایستد.

او با ابراز تاسف از موسسات مالی و اعتباری که با اعتبار قدرت سیاسی وارد بحث های کلان مالی شده است اند تاکید کرد: متاسفانه، این گروه بدون سواد مالی اداره بنگاه های اقتصادی را برعهده گرفته اند که نتیجه ای جز ورشستگی و مال باختگی سپرده گذاران ندارد.

او ادامه داد: متاسفانه بانک مرکزی از قدرت سیاسی و اختیارات مورد نیاز جهت مقابله با یک چنین موسسات مالی برخوردار نیست.

او با بیان اینکه بانک مرکزی جهت هدایت و مقابله با افسارگسیختگی بانکها ابزارهای مقابله دارد افزود: کارکرد این ابزارها تنها جهت بانکها صادق است و عملا جهت موسسات مالی و اعتباری کاربردی ندارد.

حاتمی یزدی بانک مرکزی را مسئول مهم نظارت بر نهادهای مالی در کشور دانست و تاکید کرد: بانک مرکزی بعضا با موسسات مالی روبرو است که توان مقابله با تخلفات آنها ر

این کارشناس پولی و بانکی با تاکید بر اینکه روی هیچکدام از موسسات مالی و اعتباری نظر مساعدی ندارد گفت: علت این ادعای من این است که این بنگاه های اقتصادی جایگزین توان علمی تنها از اعتبار قدرت سیاسی بهره مند هستند.

او ادامه داد: بانک مرکزی عملا هیچ ابزاری جهت مقابله با موسسات مالی متخلف ندارد لیکن بانک مرکزی جهت این موسسات مالی و اعتباری شروط تعریف کرده ولی آنها این به این شروط پایبند نبوده اند و بانک مرکزی هم در مقابل، قدرتی هم جهت مقابله با یک چنین موسساتی از جمله کاسپین ندارد لیکن این موسسه تحت حمایت قوه قضائیه است و بانک مرکزی نمی تواند در برابر آن بایستد.

او با اعلام هشداری در برابر برخورد جدی با یک چنین موسسات مالی متخلف گفت: این ابزارها در حال حاضر تنها جهت بانکها جواب می دهد ولی اگر بانک مرکزی نتواند با موسسات مالی و اعتباری متخلف برخورد کند ممکن است همین اتفاق جهت بانکها هم بیفتد و عملا مردم سرمایه خود را از دست بدهند.

او افزود: بانک مرکزی وظیفه تضمین بازپرداخت سپرده ها را ندارد، این قانون هم جهت بانکها و هم جهت موسسات مالی مجاز و غیرمجاز صادق هست، این قانون در تمام دنیا صادق هست، مردم باید بدانند که اگر هر بانکی ورشکسته شود عملا تضمینی جهت بازپرداخت سپرده ها وجود ندارد.

او تاکید کرد: هیئت انتظامی و بانک مرکزی عملا قدرت اجرایی بالایی ندارند و از قدرت بازدارنگی کمی هم بهره مند هستند.

او با ارائه راهکاری جهت مقابله با این موسسات مالی و اعتباری افزود: تنها راه جلوگیری از بحران اجتماعی کنونی این است که بانک مرکزی در یک وقت مشخص جواب سپرده گذاران را بدهد، این پیگیری به مالباختگان تنها جهت سپرده های کوچک ممکن است و جهت سپرده های بزرگ عملا تضمینی جهت بازگشت سرمایه وجود ندارد.

اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه اس

عبارات مهم : مرکزی
کمره ای مدیرکل نظارت بر بانک ها مهمان تلفنی برنامه با انتقاد از شایعاتی در مورد ورشکستگی بانکها گفت: با توجه به فضای انتخابات ریاست جمهوری، مباحثی در مورد بانکها مطرح شد که صد درصد کذب بود، بانکها علاوه بر سپرده قانونی با صندوق سپرده گذاری و خطوط اعتباری و بازار بین بانکی نه تنها ورشکسته نمی شوند بلکه می توانند اعتبارات مورد نیاز را جهت بازپرداخت سپرده گذاران را هم تامین کنند.

او ادامه داد: بانکها سپرده ها را به صورت تسهیلات در اختیار مشتریان قرار می دهند، لذا سپرده ها هر لحظه قابل وصول هستند، ما نظارت کافی بر موسسات اعتباری مجاز و بانکها داریم وهموطنان می خواهم تا به شایعات گوش نکنند و توصیه ما به همکاران بانکیمان این است که به شایعات دامن نزنند.

او با بیان اینکه موسسات اعتباری مجاز جهت کسب مجوز همان مسیری را طی می کنند که بانکها جهت کسب مجوز باید پشت سربگذارند گفت: ذکر این توصیه مهم است که عقبه بعضی از این موسسات به شرکت و ارگانهایی برمی گردد ولی تک تکشان باید مجوزهای مورد نیاز را از بانک مرکزی اخذ کند.

مدیرکل نظارت بر بانک ها ادامه داد: ما در ارتباط با بانکها و موسسات مالی مجاز ابزار مورد نیاز جهت مقابله با آنها را داریم ولی در مورد موسسات مالی غیر مجاز عملا از ابزار مورد نیاز جهت مقابله با تخلفات این دسته از موسسات غیرمجاز برخوردار نیستیم.

حاتمی یزدی بانک مرکزی را مسئول مهم نظارت بر نهادهای مالی در کشور دانست و تاکید کرد: بانک مرکزی بعضا با موسسات مالی روبرو است که توان مقابله با تخلفات آنها ر

او با تاکید براینکه هرآنچه در مرود بانکها به لحاظ قوانین مالی صادق هست، جهت موسسات مالی نیز صدق می کند گفت: بانکها موسساتی اقتصادی هستند که از محل جذب سپرده های بانکی سرمایه جذب و در پروژه های اقتصادی سرمایه گذاری می کنند، این سپرده گذاری با ریسک هایی همراه است که ما جهت حفاظت از آن، بانکها را مکلف به سپرده گذاری بعضی از منابعشان در بانک مرکزی کرده ایم، صندق سپرده گذاری کار بیمه سپرده ها را انجام می دهد که از آن محل از سپرده سپرده گذاری حمایت می کند.

او با تائید اینکه بعضی از موسسات با ارائه سود بالاتر قانون را دور می زنند گفت: هیئت انتظامی با این دسته از موسسات برخورد می کند.

رنجبر فلاح کارشناس بانکی دیگر مهمان برنامه گفت:‌ موسسات مالی و تعاونی های اعتباری در ماههای اخیر به دغدغه بعضی از سپرده گذاران تبدیل شده است هست. البته بعضی تعاونی های اعتباری مانند فرشتگان و آرزوی بزرگ از پرداخت سپرده های مردم ناتوان و عملا ورشکسته شدند ولی متاسفانه این عنوان باعث شد تا سپرده گذاران بعضی موسسات دیگر جهت دریافت سپرده های خود بصورت جمعی مراجعه کنند.

رنجبر فلاح گفت : تعاونی های اعتباری و یا تعاونی هایی که نام موسسه را روی خود گذاشته اند مجوز دریافت پول از عموم مردم را ندارند .

رنجبر گفت : توافقات اولیه جهت ادغام موسسه ثامن ، بانک مهر اقتصاد و موسسه کوثر انجام شده است هست. بانک مرکزی هم پیش از این اعلام کرده هیچگونه نگرانی جهت هموطنانمان در خصوص سپرده گذاری در بانک‌های رسمی و موسسات اعتباری وجود ندارد . البته این طبیعی است . چون حتی بانکی که عالی ترین ترازنامه مالی را هم داشته باشد هنگامی که سپرده گذاران هجوم ببرند جهت گرفتن سپرده هایشان قطعا به مسئله خواهند خورد چون بانک آن سپرده ها را بعنوان تسهیلات به مشتریان پرداخت کرده و توان پرداخت یکدفعه آنها را ندارد . بانک مرکزی می گوید تمام فعالیت موسسات و بانکهای دارای مجوز را تحت کنترل دارد.

اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه اس

رنجبر افزود: اگر بانکها قیمت سود بالاتر پیشنهاد می کنند یعنی اوضاع بدتری دارند بعد با بانکهایی رابطه برقرار کنید که قیمت سود معقولی پیشنهاد می کنند.
وی ادامه داد:در سال 91 صندوقی به نام صندوق گارانتی سپرده ها تشکیل شد که درصد سود را زیاد کردن دادو همه بانکها پولهای خود را تدریجی در این صندوق سپرده گذاری می کردند.

وی در آخر تاکید کرد: بنظر می رسد باید از یکسری ابزار های تشویقی استفاده شودتا مجوزهای آنها باطل نشود و بانک مرکزی از ادغام به میل خود آنها استفاده کند و باید از تجربه بانکهای ورشکسته در کشورهای اروپایی و آمریکا و سیاستهای بعد از ورشکستکی آنها کمک بگیریم مشروط بر اینکه تبدیل به یک بحران اجتماعی نشود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مرکزی | مقابله | سرمایه گذاری | برنامه تیتر امشب | موسسات مالی و اعتباری | کارشناسان پولی | کارشناسان بانکی | وضعیت بانک ها

اینکه موسساتی وعده اعطای سودهای اوج می دهند کذب است و زیاد به کلاهبرداری شبیه اس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog