تماشا کردن مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه

تماشا کردن: مستند جشنواره سینمایی فیلم کوتاه مستند بلا نسبت شما مهدی بوستانی مستندساز جشنواره فیلم کوتاه سما جشنواره جهانی فجر

گت بلاگز وب‌گردی درخواست طلاق بعد از ترک فرزند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت، مارال هنگامی که دختر هفت ساله‌اش را به شوهر سابقش سپرد و تنها فرزندش را جهت هر لحظه ترک کرد، تصور می‌کرد که ب

درخواست طلاق بعد از ترک فرزند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، مارال هنگامی که دختر هفت ساله‌اش را به شوهر سابقش سپرد و تنها فرزندش را جهت هر لحظه ترک کرد، تصور می‌کرد که با این کار زندگی یکسان جدیدش با خوشبختی بیشتری همراه می‌شود، غافل از این‌که همین مساله او را به دادگاه خانواده پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌کشاند.

بابک هنگامی که دید همسرش تا این اندازه به فرزندش بی‌اهمیت و بی‌عاطفه هست، دیگر نتوانست در کنار این زن زندگی مشترکش را ادامه دهد.

او در این باره به قاضی دادگاه خانواده گفت: روزی که با مارال آشنا شدم تازه از شوهر سابقش جدا شده است بود. او با من درد دل کرد و از بدی‌ها و بی‌رحمی‌های شوهر سابقش گفت. مارال می‌گفت که شوهر سابقش اعتیاد داشت و مرتب او را کتک می‌زد.

درخواست طلاق بعد از ترک فرزند

برای همین از او طلاق گرفته بود. من هم چون عاشق مارال شده است بودم به او پیشنهاد ازدواج دادم. من و مارال با یکدیگر عقد کردیم و با برگزاری یک جشن، زندگی مشترکمان را شروع کردیم، ولی درست چند روز بعد از شروع زندگی مشترکمان مارال کاری کرد که بشدت شوکه شدم و نظرم نسبت به او عوض کردن کرد. مارال بعد از کلی جر و بحث و دعوا با شوهر سابقش در نهایت تنها دخترش را به دست شوهرش سپرد. او گفت که حاضر نیست مسئولیت نگهداری از فرزندش را به‌عهده بگیرد و او را ترک کرد.

مارال با این کارش بی‌مهری و بی‌محبتی خود را ثابت کرد. او با این‌که می‌دانست شوهر سابقش چقدر خشن و سنگدل است باز هم تنها دخترش را با اصرار به او سپرد. دیگر به مارال اعتمادی ندارم. زنی که از فرزندش بگذرد و او را در کودکی رها کند، قطعا نمی‌تواند مرا خوشبخت کند. من عاشق مارال بودم، ولی با این کارش از او متنفر شدم. من حاضر بودم به خاطر علاقه به مارال از دخترش هم مواظبت کنم و جای خالی پدر را برایش پر کنم. ولی او حتی یک بار هم با من مشورت نکرد و دخترش را به شوهر سابقش سپرد.

در ادامه همسر این مرد نیز به قاضی گفت: آقای قاضی من فقط تصور می‌کردم که بابک از وجود دخترم ناراضی هست، ولی نمی‌تواند حرفی بزند. فقط به خاطر این‌که در کنارش خوشبخت باشم این کار را کردم. من عاشق بابک بودم و فکر می‌کردم که او با این کار خوشحال می‌شود.

از طرفی شوهر سابقم اعتیادش را ترک کرده و وضع مالی خوبی دارد. جهت همین احساس کردم که دخترم با او خوشبخت تر خواهد بود تا این‌که با ناپدری باشد. بابک وضع مالی خیلی خوبی ندارد، جهت همین دخترم را به شوهر سابقم سپردم تا بابک دچار مسئله نشود. نمی‌خواستم در آینده به من سرکوفت بزند و زندگی‌مان را خراب کند. من فقط به خاطر خوشبختی‌مان این کار را کردم. از آنجا که در گذشته سختی‌های زیادی کشیده بودم، می‌خواستم یک زندگی آرام و شاد را تجربه کنم، ولی بابک از هنگامی که متوجه این کار شد، پیشنهاد جدایی را مطرح کرد و درخواست طلاق داد.

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت، مارال هنگامی که دختر هفت ساله‌اش را به شوهر سابقش سپرد و تنها فرزندش را جهت هر لحظه ترک کرد، تصور می‌کرد که ب

در آخر قاضی تلاش کرد این زوج را با هم آشتی دهد، ولی مرد جوان حاضر به آشتی نشد. جهت همین آنها را به مشاوره معرفی کرد.

طلاق بعد از یک هفته بیماری

جاوید بعد از این‌که یک هفته در بیمارستان خوابیدن شد، تصمیم گرفت جهت هر لحظه به زندگی یکسان با همسر دومش آخر دهد. او که شش ماه پیش با رزیتا ازدواج کرده بود، هنگامی که متوجه شد همسرش تنها پسرش را آزار می‌دهد، جهت طلاق راهی دادگاه خانواده شد. او به قاضی دادگاه خانواده چنین گفت: هنگامی که از همسر اولم جدا شدم، پسرم 8 ساله بود. من خودم سرپرستی او را به‌ عهده گرفتم و با هم یک زندگی را شروع کردیم. تا این‌که بعد از گذشت یک‌سال با رزیتا آشنا شدم. رزیتا زن آرام و مهربانی بود و ظاهرا واکنش‌ها خوبی با پسرم داشت. من هم هنگامی که دیدم که پسرم را دوست دارد، تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم. از همان روز اول هم به رزیتا گفتم که چقدر روی پسرم حساسم و دوست ندارم کسی او را ناراحت کند. شش ماه از ازدواجمان گذشت تا این‌که من به خاطر یک بیماری در بیمارستان خوابیدن شدم و یک هفته به منزل نرفتم. در این مدت فقط یک بار توانستم پسرم را ببینم. رزیتا هر بار بهانه‌ای می‌آورد و پسرم را به دیدن من نمی‌آورد. تا این‌که من مرخص شدم و به منزل برگشتم. آنجا بود که متوجه ناراحتی پسرم شدم و هنگامی که علتش را پرسیدم گفت که در این مدت رزیتا و مادرش او را اذیت می‌کردند و حتی یک بار رزیتا او را کتک زده هست. از شنیدن این عنوان بشدت شوکه شدم. از طرفی دیگر نتوانستم به رزیتا اعتماد کنم و پسرم را به او بسپارم. به همین علت تصمیم به جدایی گرفتم. در ادامه همسراین مرد نیز به قاضی گفت: من هر لحظه با پسر جاوید واکنش‌ها خیلی خوبی داشتم و با او مهربان بودم. هر لحظه تلاش کردم کاری کنم تا او هم مرا دوست داشته باشد، ولی در آن یک هفته که جاوید بیمار شد، خیلی عصبی بودم و همه زندگی‌مان به خاطر بیماری جاوید مختل شده است بود. مرتب به بیمارستان می‌رفتم و هیچ استراحتی نداشتم. جهت همین با پسر جاوید کمی بد رفتاری کردم. بالاخره من هم مثل مادر او بودم و طبیعی است که گاهی عصبانی شوم و او را دعوا کنم. ولی جاوید این عنوان را بهانه کرد و تصمیم به جدایی گرفت. من هم هنگامی که دیدم تا این اندازه جهت جاوید بی‌اهمیت هستم قبول کردم. او پسرش برایش از همه چیز با‌اهمیت‌تر هست، حتی زندگی‌اش.

در آخر نیز قاضی بعد از شنیدن صحبت‌های این زوج پیگیری به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد.

با یکدیگر مشورت کنید

تاجیک اسماعیلی، روان‌شناس : به نظر من پنهانکاری و خودسرانه عمل کردن در زندگی یکسان تبعات بد و گاه جبران‌ناپذیری خواهد داشت. همسران هنگامی که با هم ازدواج می‌کنند، در همه موارد با یکدیگر شریک می‌شوند. حتی در کوچک‌ترین پرسشها هم باید همدیگر را آگاه کنند. پنهانکاری گاهی می‌تواند به از هم پاشیده شدن یک زندگی منجر شود. زن و مرد بعد از شروع زندگی یکسان باید در همه موارد با یکدیگر صحبت کنند. از هم مشورت بگیرند و با راهنمایی‌های یکدیگر جهت خوشبختی‌شان تلاش کنند. پرسشها در زندگی مشترک، به تنهایی قابل حل نیستند، زن و مرد هر دو باید در کنار هم باشند و با کمک یکدیگر مشکلاتشان را از سر راه بردارند. در زندگی یکسان اگر تصمیم اشتباهی گرفته شود گاهی اوقات خانواده از هم می‌پاشد و یک زندگی هرچند باعشق نابود می‌شود. بعد تصمیم‌گیری در امور متفاوت یک امر بسیار مهم است که در پی آن مسئولیتی به وجود می‌آید. هنگامی که یکی از طرفین در زندگی تصمیمی می‌گیرد، در واقع غیر از خود جهت طرف برابر نیز تصمیم گرفته هست. جهت همین عواقب تصمیمش به‌‌عهده او هست. به همین علت است که مشورت کردن می‌تواند باعث تصمیم گیری بهتر در زندگی یکسان شود. همچنین هنگامی که مشورت صورت می‌گیرد حتی اگر تصمیمی نادرست باشد کسی طرف برابر را سرزنش و شماتت نخواهد کرد.

درخواست طلاق بعد از ترک فرزند

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | خانواده | درخواست طلاق | دادگاه خانواده | جدایی | ازدواج و طلاق |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog